VMRO-DPMNE: LSDM-ja i vardiset Kurtit!

INA
INA

13/02/2024

LSDM-ja i vardiset Kurtit. Me asnjë tjetër nuk kanë kësi komunikimi intensiv – ka deklaruar Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikolovski, gjatë një interviste për Tv Alfa, pwrcjell KlanM.

Sipas tij, fillimisht në Kosovë ishin Mariçiqi dhe Zeçeviqi, më pas Pendarovski dhe në fund Kurti erdhi në Maqedoni. Nënkryetari I opozitës maqedonase, sic njofton KlanM, thotë se ka pritur që socialdemokratët t`i dënojnë përpjekjet e Kurtit për implikim në cështjet e brendshme të Maqedonisë.

“Nuk shoh se I dënojnë veprimet, por shkojnë dhe gjunjëzohen, për shkak se besojnë se do t`u ndihmojë që t`I lus Shqiptarët bashkë të hyjnë në qeveri me LSDM-në. Kjo nuk do t`u ndihmojë, për shkak se fitorja e VMRO-DPMNE-së do të jetë aq e madhe sa që vet do ta formojë qeverinë” – tha Aleksandar Nikolovski, nënkryetar i VMRO-së.

Nikolovski, siç njofton KlanM, e ka quajtur spin informacionin për atentat ndaj Kurtit gjatë vizitës në Shkup.

“Është një spin I dakorduar midis LSDM-së dhe Qeverisë së Kosovës me qëllim të defokusimit nga problemet në Maqedoni dhe rritjen e rejtingut të qeverisë së Kosovës. Ishte një spin që për fatin e tyre të keq u zbulua” – tha Nikolovski.

Sipas Nikolovskit, bëhet e qartë se LSDM-ja I vardiset Kurtit duke pohuar se më mirë do të ishte nëse Kurti I sheh punët e tij në shtëpi, në Kosovë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lista zgjedhore

Nesër fillon inspektimi publik i Listës Zgjedhore për zgjedhjet presidenciale dhe kuvendare

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

osmani taravari

Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

INFO

NA NDIQ