VMRO-DPMNE: LSDM-ja për të qëndruar në pushtet ja dha shtetin BDI-së

INA
INA

28/01/2024

Për të qeverisur, LSDM-ja ia dha shtetin BDI-së dhe për të mbajtur karriget po paguajnë një çmim të rëndë për shefat e tyre në BDI. Çmimin e shohim edhe sot e shprehur në Talat Xhaferi, kryeministër”, akuzojnë sot nga VMRO-DPMNE.

“Nga ana tjetër, shpresat e tyre janë që BDI-ja e LSD-së t’i mbledhë partitë shqiptare në koalicion dhe Kosova ta diktojë këtë proces që LSD-ja ta zbusë debaklin e saj. Nuk funksionon kështu. Është e qartë se çfarë po bëni.

Dieta kundër plakjes e Brigitte Macron-it: E modës së vjetër, por efektiveMarrëdhëniet intime me ish-partnerin: Kjo është një arsye “për”Rruga e Jetës numër 5: Kuptimi numerologjik, personaliteti …Lista prej pesë kandidatëve potencial për të zëvendësuar Xavin tek BarcelonaNjë tifoz në Angli hyn në fushë dhe konfrontohet me gjyqtarin për një penallti kontrove…

Është e thjeshtë, LSD-ja ia dha shtetin BDI-së për të qeverisur, Talat Xhaferi nga BDI u bë kryeministër për shkak të LSD-së së dobët.

Talat Xhaferi është njeriu që njihet për shkeljen e Kushtetutës, të ligjeve, të Rregullores së Kuvendit”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Talat Xhaferi, shtojnë nga atje, është njeriu nga i cili nuk mund të pritet ndryshe nga ajo që ka bërë deri më tani, sepse në vazhdimësi ka shkelur normat juridike të shtetit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ