VMRO-DPMNE: Maqedonia mund të ecë përpara me një qeveri që do të luftojë krimin dhe korrupsionin

ina-online
ina-online

17/12/2023

“Pse LSDM nuk i kërkoi Scholz-it, i cili vjen nga partia e tyre simotër, kur të vendosen negociatat për Maqedoninë, të largohet kryeministri i Bullgarisë, siç kërkoi kryeministri Orban për rastin me Ukrainën”, pyetën mëngjesin e sotëm nga partia e VMRO-DPMNE-së.

Sipas tyre, nëse kjo nuk ndodh, është e qartë se Bullgaria nuk është arsyeja e vetme për bllokimin e integrimeve në BE, por krimi dhe marrëzia e qeverisë.

“Fillimi i negociatave për Ukrainën dhe Moldavinë është për t’u përshëndetur dhe dëshmi se edhe Maqedonia mund të ecë përpara me një qeveri që do të luftojë kundër krimit dhe korrupsionit dhe do të kujdeset për interesat kombëtare”, shtoi VMRO-DPMNE.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ