VMRO-DPMNE: Maqedonia terren mafiozësh

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13 Mars, 2023

Vrasje, krisma, likuidime brutale, të zhdukur, të rrëmbyer, arratisje të përgjakshme nga burgu – Maqedonia është shndërruar në në terren mafiozësh, për shkak se institucionet në vend që ta ndjekin bashkëpunojnë me krimin. Akuzat vijnë nga VMRO-DPMNE të cilët thonë se policia me Oliver Spasovskin dhe Sasho Tasevskin është shndërruar në degë të mafias.

“Dora e djathtë e Drejtorit të Byrosë për Siguri Publike, Sasho Tasevskit, Kryeshefi i Krim Policisë, Muzafer Karishiq, është edhe anëtar dhe Kryetar I Komisionit për dhënien e lejeve për armë. Si ka mundësi që leje për armë policia t`i jep Shukri Asanit, që sipas policisë është I dyshuar për transport të kokainës dhe në krye të listës së rajonit të Shkupit që duhet të ndiqet sipas planit “qyteti I sigurtë?” – deklaroi Naum Stoilkovski, VMRO-DPMNE.

“Nuk ka mbrojtje për askend dhe kjo duhet të jetë e qartë” – ka shkruar në Facebook Ministri I Brendshëm, Oliver Spasovski, duke shtuar se ka përfunduar koha kur kishte mbrojtje për një sërë vrasjesh, sikurse në rastin e vrasjes së Martin Neshkovskit, koha kur MPB-ja njihej me emër tjetër – shkruan Spasovski, duke potencuar se këto janë faktet dhe se para fakteve hesht edhe zoti. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Priten tensione në Bosnjë dhe Mal të Zi/ alarmon profesori, doli në shesh skenari i Vuçiqit!

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

INFO

NA NDIQ