VMRO DPMNE: Me LSDM-në dhe BDI-në populli varfërohet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

VMRO DPMNE ka reaguar në lidhje me rritjet e çmimeve të derivative. Përmes disa fotografive nga kjo parti kanë ilustruar se si pushteti aktual ka rritur në mënyrë drastike çmimet e derivateve.

“Çmimet e derivative për një vitë u rritën për 70%, pagat nuk u rritën aspak, për këtë shkak me LSDM dhe BDI ka varfëri. Dizeli në vitit 2020 shitej me çmim prej 46 denarë, në prill 2021 çmimi ishte 56 denarë, ndërsa sot shitet me çmim prej 75 denarë, me rritje prej 63%”, thonë nga VMRO.

“Rritje drastike ka edhe te çmimi i benzinës. Në prill të vitit 2020 është shitur me çmim prej 50 denarë, në prill të vitit 2021 me çmim prej 69 denarë, ndërsa sot me çmim prej 84,5 denarë, që është një rritje prej gati 70%”, shtojnë nga VMRO DPMNE.

Nga VMRO thonë se derivatet janë hallkë kyçe për shumë inustri nga e cila varet çmimi I shumë prodhimeve të tjera./KlanMacedonia/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

INFO

NA NDIQ