VMRO-DPMNE: Ngjarjet tona kushtojnë më pak se paratë e vjedhura nga Zaev

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Ngjarja e VMRO-DPMNE-së kushtoi shumë më pak se paratë e vjedhura nga Zoran dhe Vice Zaev dhe njerëzit rreth tyre që tani janë në qeveri, kështu thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE.

Nga VMRO-DPMNE theksojnë se ngjarja e tyre kanë kushtuar një milion herë më pak se të gjithë tenderët e turbullt në REK Manastir dhe reketat, për të cilat ka pasur kallëzim penal kundër Vice Zaev ose më pak se sa paratë që Dan Donçev i ka futur në një thes dhe nuk ka asnjë përgjegjësi.

VMRO –DPMNE në kumtes tha se ngjarja ka kushtuar edhe më pak se paratë që Dragi Rashkovski i mblodhi për petulla.

Ndryshe nga VMRO-DPMNE shtojnë se tek LSDM vërehet një nervozizëm sepse kryetarët e VMRO-DPMNE-së për 100 ditë kanë realizuar 1090 projekte, 166 objekte kapitale, 33 kopshte, 68 shkolla, 206 rrugë dhe rrugë.

TË FUNDIT
53 minuta
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së
1 orë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
2 orë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
2 orë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
2 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

ME TE LEXUARA

14 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
1 ditë
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
20 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
12 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
1 ditë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
20 orë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në
12 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

LEXO MË SHUMË

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

INFO

NA NDIQ