VMRO-DPMNE: Nuk do të ketë ndryshime kushtetuese, Kovaçevski si ka deputetët

ina-online
ina-online

17 Gusht, 2023

“Nuk do të ketë ndryshime kushtetuese, Kovaçevski nuk ka deputetë për të ndryshuar Kushtetutën, le të përgatitet për një largim të shpejtë”, thuhet në një reagim të partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE.

Sipas partisë opozitare, Kovaçevski po ti kishte deputetët për amendamentet kushtetuese, do t’i kishte votuar shumë kohë më parë.

“Nesër do të shihet sërish se nuk do të ketë asnjë ndryshim të Kushtetutës. Gjithçka që po bën Kovaçevski është duke mbajtur peng shtetin për shkak të dëshirës së tij për të qëndruar në pushtet edhe një ditë. Ndërkohë që Kovaçevski dhe qeveria po shesin mjegull, xhelatët e tyre anembanë vendit po kryejnë krime, po negociojnë tenderë dhe marrëveshje të dyshimta, dhe njerëzit po largohen. Është koha që Kovaçevski të largohet nga qeveria, jo njerëzit nga shteti”, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-29-23-19-52-459-edit_com.facebook.katana

Kurti flet me Sullivan: Kemi nevojë për ndihmë kundër planeve luftarake të Serbisë

john kirby xhon kirbi

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Publikohen pamje nga “kështjella” e Radojçiqit, shikoni pasurinë të Pablo Escobarit të Ballkanit! (VIDEO)

Albin Kurti

Kurti: Nuk përjashtohet ri-agresioni

Edi Rama

​Rama shpjegon kërkesën që KFOR të marrë kontrollin në veri: Reagimet i quan dhimbshme e qesharake

kurti vucic

Kurti: Vuçiq e Radojiçiq si Millosheviqi e Arkani, dëshirojnë ta kthejnë rajonin në vitet 90-ta

Shaip Kamberi

Shaip Kamberi: Lëvizja e tankeve serbe në Luginë provokuese, qytetarët në frikë

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

INFO

NA NDIQ