VMRO-DPMNE për Kovaçevskin: Gënjen dhe fshihet për ndryshimin e emrit të rrugës në Çair

INA
INA

15 Gusht, 2023

Nga opozitarja VMRO-DPMNE edhe sot dolën me akuza ndaj Qeverisë dhe kryeministrit Kovaçevski për miratimin nga ai të ndryshimit të emrit të rrugës “Brigada e dytë maqedonase” në “Adem Demaçi”.

Zëdhënësi Naum Stoillkovski tha se Kovaçevski, i nxituar për të fshehur të vërtetën, jo vetëm që nuk përgjigjet, por edhe dënoi riemërtimin e rrugës të cilën ai vetë e votoi vetëm 2 vite më parë.

“Është legjitime të pyesim nëse Kovaçevski është aq i paaftë sa ka një kujtesë të shkurtër për veprimet e tij, apo është këmbëngulës në gënjeshtra të pasuksesshme? Duke pasur parasysh këtë, janë logjike edhe pyetjet: nëse Kovaçevski gënjen për ndryshimin e emrit të rrugës, votoi për të, dhe sot bën sikur është i revoltuar, atëherë çfarë mund të pritet nga negociatat e tij, bisedimet dhe marrëveshjet e tij dhe pranimet e diktateve bullgare në kuadrin europian, në drejtim të bllokimeve të mundshme të së ardhmes europiane dhe bindjet e tij aktuale për ndryshimet kushtetuese si akt përfundimtar?”, pohoi Naum Stoillkovski, zëdhënës VMRO-DPMNE.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Donika Gervalla

Gërvalla pas letrës së Radoiçiqit: Konfirmon që shteti serb është i përfshirë, të sanksionhet regjmimi Vuçiqit

john kirby xhon kirbi

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Publikohen pamje nga “kështjella” e Radojçiqit, shikoni pasurinë të Pablo Escobarit të Ballkanit! (VIDEO)

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

tome-gashi

Tomë Gashi zbulon se kush e bëri të famshëm Radojçiqin në Kosovë, ja kë përmend!

Edi Rama

​Rama shpjegon kërkesën që KFOR të marrë kontrollin në veri: Reagimet i quan dhimbshme e qesharake

kurti vucic

Kurti: Vuçiq e Radojiçiq si Millosheviqi e Arkani, dëshirojnë ta kthejnë rajonin në vitet 90-ta

Canak

Çanak: Ja pse në Banjskë dështoi skenari sipas yrnekut të viteve ‘90′

Ganimete Musliu Ganja

Ganja kërkon mobilizimin e deputetëve: Mos t’i lejojmë deputetët e Listës Serbe të futen në Kuvendin e Kosovës

INFO

NA NDIQ