VMRO-DPMNE: Platforma e Tiranës, Kovaçevski të thotë se çfarë detyrash ka marrë nga Ahmeti

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2023

“Platforma e Tiranës e ndan popullin, nuk e bashkon, le të thotë Kovaçevski se çfarë detyrash ka marrë nga Ahmeti. Kovaçevski të thotë nëse dhe cilat lëshime kombëtare duhet të bëjë apo janë këto interesa biznesi?”, ka vazhduar VMRO-DPMNE në këtë pikë edhe pas disa ditëve të darkës së liderëve shqiptarë të RMV-së me kryeministrin shqiptar Edi Rama në Tiranë.

Sipas opozitares maqedonase, Kovaçevski dhe Ahmeti nuk punojnë për të mirë, as për shqiptarët në Maqedoni, as për maqedonasit, ata punojnë vetëm për interesin e tyre personal me krimin dhe korrupsionin.

“Kovaçevski është shprehur pozitiv për takimin në Tiranë sepse është me kërkesë të tij dhe për shpëtimin e tij, prandaj ka heshtur dhe më pas ka komentuar me kënaqësi. Kovaçevski dhe SDS të thonë se cilat janë detyrat që kanë marrë dhe sa do t’i kushtojë Maqedonisë? Kovaçevski dhe SDS punojnë vetëm për interes personal, jo për qytetarët, prandaj duhen zgjedhje dhe një qeveri e re që vërtetë do të funksionojë për të mirën e të gjithë qytetarëve dhe shtetit”, reagon VMRO-DPMNE.(INA)

TË FUNDIT
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
6 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
7 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
8 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
8 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

ME TE LEXUARA

17 orë
A do të jetë ministër i Ekonomisë? Ja çfarë thotë Besar Durmishi nga VLEN
14 orë
Dudush tregon si u sulmua
20 orë
Kush e ndaloi KFOR-in britanez të shpartallonte kriminelët në veri? Ish-agjenti zbulon detaje, përmend disa emra të komandantëve!
8 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
17 orë
Lloga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët
14 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

INFO

NA NDIQ