VMRO-DPMNE premton fatura më të ulta të energjisë: Heqja e tarifës së rrjetit prej 200 denarëve

ina-online
ina-online

27/03/2024

“Pas formimit të qeverisë së ardhshme të VMRO-DPMNE-së, faturat e energjisë elektrike do të bëhen më të lira, për shkak të anulimit të tarifës së hyrjes në rrjet. Tarifa e hyrjes në rrjet prej 200 denarë është tarifë e re e futur nga SDS për të mbledhur më shumë para nga qytetarët në buxhet”, thonë nga VMRO-DPMNE përmes një komunikate për mediat.

Sipas kësaj partie, platforma e tyre 1198 parashikon heqjen e tarifës së rrjetit të vendosur nga LSDM.

“Taksa e rrjetit prej 200 denarë është taksë e pabazuar që godet xhepat e qytetarëve. Pas formimit të qeverisë, sistemi tarifor do të rishikohet, dhe qeveria e VMRO-DPMNE-së do ta heq tarifën e rrjetit prej 200 denarë, e cila kur të llogaritet TVSH-ja prej 18%, do të arrijmë në shumën prej 236 denarë, para për e cila do të reduktohen menjëherë llogaritë. Me këtë masë çdo amvisëri do të kursejë 3000 denarë në vit. Qeveria e ardhshme do t’ia kthejë shtetin popullit. Koha e grabitjeve ka përfunduar”, theksoi VMRO-DPMNE.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

bujar osmani

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione për sulmin në Banjskë, do të kërkoj dalje nga “Ballkani i Hapur”

ziadin sela

“Jo 61, por 50, 48 e më pak deputetë mund të marrë VMRO-ja”, thotë Sela

taravarilikove

Taravari: Do t’ia rikthejmë namin e dikurshëm Kumanovës dhe Likovës

Ali Ahmeti fronti

“Jo Kina, jo Korea” – Ali Ahmeti: Nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

IMG_1212

Fatmir Dehari nga Kërçova: Rini, ju jeni mrekullia dhe motivi për të vazhduar para

INFO

NA NDIQ