VMRO-DPMNE: Projekti “Korridori 8” në duart e BDI-së!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/04/2023

VMRO-DPMNE vazhdon me akuzat në adresë të Qeverisë për ndërtimin e Korridorit 8 dhe 10D. Sipas tyre, i gjithë projekti është në duart e BDI-së.

“Nënçmimi që LSDM-ja ia bën popullit maqedonas s`ka kufi. Në vend që me projektin të udhëheq Ministria për Transport dhe Lidhje, si ministri kompetente, i gjithë projekti është në duart e BDI-së, tek Zv/Kryeministri i Parë, Artan Grubi dhe Drejtorit të Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, kuadër i BDI-së”, deklaroi Naum Stoilkovski, zëdhënës i VMRO-së.

Opozita thotë se Kovacevski dhe Grubi kanë fshehur marrëveshjen me kompaninë “Behtel dhe Enka” për shkak se nuk kanë mbrojtur interesin e qytetarëve. Opozita shprehet e bindur se do të përballen me përgjegjësi penale.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ