VMRO-DPMNE: Pushteti tregoi mungesë të plotë kapaciteti për konsensus

INA
INA

8 Gusht, 2023

VMRO-DPMNE thotë se me manifestin pushteti lëshoi mundësinë për konsensus, njofton KlanM.

Megjithatë, sic thonë nga opozita, pasi zyrtarisht të pranohet Manifesti, do të dilet me qëndrime konkrete rreth propozimit për konsensus kombëtar rreth anëtarësimit në BE.

“Me këtë hap pushteti edhe një herë lëshoi mundësinë për konsensus. Janë ulur Bujar Osmani, Artan Grubi ndoshta edhe Bojan Mariçiqi kanë shkruar një dokument që e kanë titulluar manifest dhe pasi vet e kanë definuar e kanë lëshuar në formë të komunikatës përmes shërbimit të LSDM-së me thirrje VMRO-DPMNE-së që të pranojë një dokument të shkruar. Përvec se me këtë hap ata pranojnë se nuk kanë lëvizur asnjë milimetër në drejtim të realizimit të interesave strategjike të vendit, ata tregojnë dhe mungesë të kapacitetit të plotë për të ndërtuar konsensusin. VMRO-DPMNE-ja, pasi zyrtarisht ta marrë këtë dokument, nëse ka bazë për ta shqyrtuar, do ta analizojë dhe do të del me qëndrimin” -percjell KlanM deklaratën e zëdhënësit partiak, Naum Stoilkovski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Donika Gervalla

Gërvalla pas letrës së Radoiçiqit: Konfirmon që shteti serb është i përfshirë, të sanksionhet regjmimi Vuçiqit

john kirby xhon kirbi

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Publikohen pamje nga “kështjella” e Radojçiqit, shikoni pasurinë të Pablo Escobarit të Ballkanit! (VIDEO)

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

tome-gashi

Tomë Gashi zbulon se kush e bëri të famshëm Radojçiqin në Kosovë, ja kë përmend!

Edi Rama

​Rama shpjegon kërkesën që KFOR të marrë kontrollin në veri: Reagimet i quan dhimbshme e qesharake

kurti vucic

Kurti: Vuçiq e Radojiçiq si Millosheviqi e Arkani, dëshirojnë ta kthejnë rajonin në vitet 90-ta

Canak

Çanak: Ja pse në Banjskë dështoi skenari sipas yrnekut të viteve ‘90′

Ganimete Musliu Ganja

Ganja kërkon mobilizimin e deputetëve: Mos t’i lejojmë deputetët e Listës Serbe të futen në Kuvendin e Kosovës

INFO

NA NDIQ