VMRO-DPMNE pyet Taravarin: Kush janë ndërkombëtarët që po kërkojnë hyrjen e ASH-së në Qeveri?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2023

Zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Naum Stoilkovski kërkoi nga kreu i ASH, Arben Taravari të sqarojë se cili është faktori ndërkombëtar që kërkon hyrjen e ASH në Qeveri.

“Ne po kërkojmë publikisht Taravarin të thotë se cili është faktori ndërkombëtar që kërkon që Aleanca të hyjë në Qeveri”, tha Naum Stoilkovski, zëdhënës i VMRO-DPMNE-së, duke iu përgjigjur pyetjes së një gazetari që kërkon koment nga VMRO-DPMNE për deklaratën e Taravarit ku thotë se. faktori ndërkombëtar kërkoi që ai të hynte në Qeveri.

Stoilkovski shtoi se Taravari duhet t’i përgjigjet qartë dhe me zë të lartë opinionit se cili është faktori ndërkombëtar që kërkon hyrjen e Aleancës në Qeveri. E nëse nuk thotë Taravari, do të thotë se ka një arsye tjetër pse dëshiron të hyjë në Qeveri.

“Nëse Taravari hesht dhe nuk thotë, do të thotë se Taravari nuk është i sinqertë dhe ka arsye tjetër pse dëshiron të hyjë në Qeveri”, ka theksuar zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së.(INA)

TË FUNDIT
2 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
2 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
2 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
3 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
6 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

ME TE LEXUARA

10 orë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
2 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
15 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
10 orë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?
15 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
10 orë
Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!
15 orë
Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri

LEXO MË SHUMË

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

INFO

NA NDIQ