VMRO-DPMNE: Qeveria e Kovaçevskit u formua nga Zaevi, por do të menaxhohet nga BDI-ja

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

VMRO-DPMNE sot ka dalur me një reagim lidhur me formimin e Qeverisë së re nga ana e mandatarit Dimitar Kovaçevskit.

Sipas partisë më të madhe opozitare, Qeverinë e Kovaçevskit e ka formuar Zaev, ndërsa do ta menaxhojë BDI-ja, me mbështetjen e LDP-së, DOM-it dhe Lidhjes Demokrate të Pavle Trajanov, përcjell INA.

“Pengu i Zaevit, Kovaçevski pranoi pa kushte qeverinë e formuar nga Zaev, ku ministër është Oliver Spasovski, për shkak të të cilit jemi në krye të listave për krim dhe korrupsion, Ljupço Nikollovskit, arritja më e madhe e të cilit ishte sekuestrimi i një kutie kartoni me gjalpë të skaduar. Slavjanka Petrovska, zëvendësja e Spasovskit, Bllagoj Boçvarski, për të cilin askush nuk e di se cilin departament e udhëheq dhe Fatmir Bytyqit, i cili bashkë me Kovaçevskin janë ndër fajtorët më të mëdhenj për krizën energjetike”, thekson VMRO-DPMNE.

Sipas kësaj partie, kjo qeveri është e përbërë nga të gjithë njerëzit e Zaevit, për të mbrojtur krimin e tij. “Kjo qeveri do të udhëhiqet nga BDI dhe mafia, ndërsa atë do ta mbështesin LDP-ja, DOM-i dhe LD-ja për disa pozita drejtorësh.

“LDP, DOM dhe LD, çdo ditë që kalojnë në qeverinë e Kovaçevskit, sponsorizojnë krimin dhe mafien”, nënvizon VMRO-DPMNE.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

INFO

NA NDIQ