VMRO-DPMNE: Qeveria është e paaftë për tu përballur me krizën e virusit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/01/2022

VMRO-DPMNE akuzon se qeveria është e paaftë të përballet me krizën e coronavirusit dhe se në një ditë kemi mbi 2.000 raste të reja.

“Qeveria që nga fillimi nuk ka ditur si ta përballojë krizën e coronavirusit, fillimisht nuk ka pasur analiza, pastaj shtretër të lirë në spitale dhe në fund nuk ka pasur vaksina.

Aktualisht në Maqedoni janë mbi 20.000 raste aktive me coronavirus. Një qytet i tërë me madhësinë e Koçanit, Radovishit apo Kavadarit është i infektuar me Covid-19”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Si pasojë e qasjes së keqe, shtojnë nga atje, kemi mbi 8 mijë të vdekur nga Covid-19, pra po aq banorë sa një Krushevë, Kratovë apo Berovë, theksojnë nga partia e Mickoskit.

Ata sugjerojnë se nevojiten masa urgjente për t’u marrë me krizën e coronavirusit dhe një qasje e përgjegjshme.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ