VMRO-DPMNE: Qeveria të sqarojë se si një firmë anonime nga Tetova ka arritur të fitojë tenderë prej 4 milionë eurove

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se qeveria LSDM-BDI duhet të sqarojnë se si një firmë anonime që ka punuar me tenderë të vogël, ka arritur të jetë partneri kryesor i Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës.

“Sipas të dhënave që janë dërguar në Byronë për furnizime publike më 4 shkurt, kompania HILDIN KOMERC DOEL eksport-import Tetovë, është angazhuar në dy tenderë me vlerë prej 225.878.041 denarë ose 3.673 milionë euro”, thonë nga kjo parti.

Ata shtojnë se ministri i LSDM-së tenderon, ndërsa ministri i BDI-së po zbaton.

“Për një muaj gati 4 milionë euro ka fituar një kompani anonime. Parashtrojmë pyetje se me çfarë kritere pikërisht HILDION KOMERC nga Tetova ka fituar këto tenderë”, thonë nga VMRO-DPMNE.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ