VMRO-DPMNE: Qytetarët kërkojnë përgjigje nga qeveria pse janë dhënë 40 milionë euro për licenca

Picture of INA
INA

19/09/2023

Ende nuk ka përgjigje nga qeveria dhe nga instuticionet, se përse shpërndahen para për tendere për licenca, në tre vjet,15 deri në 25 milionë euro, për të njëjtin shërbim?, pyet në një shpallje VMROD-PMNE.

“A janë arsyet marrëdhënieve mes Kovaçevskit dhe Marko Andonovit nga Aitoniksi, i cili në atë kohë ishte koleg i Kovaçevskit, atëherë ministër dhe tani kryeministër?

Në vintin 2021 Andonovit, kolegu i Kovaçevskit, qeveria e ka pranuar për konsull i Gjeorgjisë në Maqedoni dhe i hap një konsullatë. Si është e mundur që në një vend normal, diplomatëve të huaj, t’u jepet ky lloj kontratash, pra licenca për programe, të cilat duhet të ofrojnë edhe siguri?

Qeveria mund t’i fshehë përgjigjet nga publiku, por jo për shumë kohë. “Përgjegjësi do të ketë menjëherë pas formimit të qeverisë së re, të udhëhequr nga OBRM-PDUKM”, thuhet në deklaratën e partisë opozitare.

TË FUNDIT
31 minuta
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
1 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
3 orë
Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë
3 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
3 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

ME TE LEXUARA

22 orë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
20 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
3 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
22 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
18 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
1 ditë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot
3 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

LEXO MË SHUMË

IMG_4342

Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Agim shahini

Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë

IMG_4341

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

trump sulm

Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

biden trump

Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

INFO

NA NDIQ