VMRO-DPMNE: Raporti i KE-së reflektim i realitetit!

INA
INA

08/11/2023

ME QEVERIA PËRPLOT ME KRIME DHE KORRUPSION, MAQEDONIA LARG BE-së

Raporti i KE-së për vitin 2023 është dëshmi se të rreme janë deklaratat e qeverisë LSDM-BDI se janë të fokusuar në agjendën evropiane – thonë nga VMRO-DPMNE-ja, përcjellë KlanM. Sipas opozitës, ky raport paraqet reflektim të realitetit të hidhur, reflektim të situatës së stagnimit dhe në pjesë të caktuara ngecjes së Maqedonisë.

“Raporti i KE-së tregon dhe konfirmon se qveria në vend se të punojë dhe t`u përkushtohet reformave, shkon drejt qëllimeve të gabuara strategjike. Në vend të sundimit të së drejtës, kemi sundim të arbitraritetit. Në vend të reformave të fuqishme kemi ngecje të institucioneve. Në vend të progresit kemi disfata. Qeveria LSDM-BDI është zbuluar. Problemi përse Maqedonia nuk nis negociatat, nuk janë marrëveshjet e dëmshme ose Ndryshimi I Kushtetutës, sipas diktatit të huaj, por sepse shteti nuk është I rregulluar, nuk është I reformuar dhe se në vend të së drejtës dhe drejtësisë sundon pushteti i bllokuar në krime dhe korrupsion”, tha Marija Miteva, Zëdhënëse e VMRO- DPMNE./KlanMacedonia

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-10-23-42-16-882_com.android.chrome-edit

Kush ishte Liridona dhe Naimi? Detajet e pathëna për vrasjen në Kosovë (video)

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

INFO

NA NDIQ