VMRO-DPMNE: Spasovski dhe Kovaçevski e kthyen shtetin në kartel meksikan

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2023

Spasovski dhe Kovaçevski e kanë kthyer shtetin në kartel meksikan, kriminelët lirshëm i lajnë hesapet me policinë dhe askush nuk mban përgjegjësi, thuhet në deklaratën partiake të opozitës VMRO-DPMNE.

”Spasovski dhe Kovaçevski e degraduan MPB-në. Arratisja e të burgosurit të dënuar me burgim të gjatë për vrasje, i cili plagosi një polic dhe Spasovski ende nuk e ka gjetur, është dëshmi se MPB-së i është prerë koka. MPB-ja me Spasovskin është poshtëruar aq shumë saqë arratisja ka ndodhur në mes të Shkupit, ku ka një numër të madh të policëve, stacioneve dhe operativëve. Pas vjedhjes së armëve nga një depo policie për të cilën nuk dihet autori, pas vjedhjeve të disa tonëve marijuanë të pashpjegueshme, pas raportimeve për bomba që nuk mund të lokalizohen dhe tashmë arratisja e të burgosurve të dënuar për vrasje, ka një dyshimi se me Spasovskin dhe Kovaçevskin në krye të MPB-së qëllimisht mbron krimin. Nuk ka asnjë shpjegim tjetër të arsyeshëm për krimin e egër dhe që nuk sanksionohet, veçse është nën patronazhin e Ministrisë së Brendshme. Nëse zëvendësministri Bushi është i zënë duke fjetur në hotele ku një natë kushton 20 mijë euro, atëherë çfarë po bën Spasovski që nuk mund të veprojë?” – thone nga VMRO-DPMNE-ja.

Spasovski dhe Kovaçevski çdo ditë e dëmtojnë reputacionin e shtetit dhe siguria po gërryhet dita-ditës. Prandaj duhen ndryshime dhe një Qeveri e re e VMRO-DPMNE-së, e cila do të kthejë besimin e qytetarëve se MPB-ja është për mbrojtjen dhe sigurinë e tyre në vend, shtuan nga partia opozitare.

TË FUNDIT
5 minuta
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
1 orë
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
1 orë
Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste
1 orë
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
1 orë
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

ME TE LEXUARA

1 ditë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
2 orë
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit
18 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
1 ditë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
5 orë
Shqipëria do të prodhojë armë, rikthehet industria ushtarake
1 ditë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në
1 orë
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

LEXO MË SHUMË

Aeroporti-i-Shkupit-780x439-1-750x430-1

Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz

qytetare-1280x899

Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

ikja banjske grupi terrorist veri

Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

aeroplani-kinez

Avioni goditet nga turbulencat në ajër, humb jetën një pasagjer, plagosen 30 të tjerë

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

INFO

NA NDIQ