VMRO-DPMNE: Vendimet për Maqedoninë, të merren në Maqedoni

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Vendimet për Maqedoninë të merren në Maqedoni. Pas ndërrimit të pushtetit, sic njofton KlanM, VMRO-DPMNE-ja thotë se gjëja e parë që do ta bëjnë është që të ndërpritet praktika që për Maqedoninë të vendoset jashtë vendit.

Takimi i Tiranës, sipas opozitës maqedonase, është përpjekje për të shpëtuar qeverinë në largim, takim për të shpëtuar karrierat e bizneseve të BDI-së dhe disa rreth Dimitar Kovaçevskit.

“Takimi i Tiranës ndodh pikërisht me kërkesë të LSDM-së dhe Dimitar Kovaçevskit për të marrë ndihmë për vazhdimin e mandatit të kësaj qeverie, kurse si kundërpërgigje të realizohen politika dhe agjenda në dëm të Maqedonisë dhe popullit maqedonas. Konfirmim për këtë është heshtja e Kovacevski dhe Zeçeviqit, respektivisht miratimi në heshtje pa shtruar pyetje publike për agjendën dhe planet që do të shtrohen në tryezën e takimit”, deklaroi Naum Stoilkovski, zëdhënës i VMRO-DPMNE-së.

VMRO-DPMNE, sic njofton KlanM, thotë se Kryeministri Dimitar Kovaçevski është shërbëtor i interesave të Ali Ahmetit dhe se karriera e tij përbëhet nga realizimi i dëshirave të Ali Ahmetit. Për këtë shkak, sipas VMRO-DPMNE-së, Ahmeti tani i hedh “gomën e shpëtimit” karrierës politike të Kovaçevskit, kurse për pak kohë do ta shohim edhe shërbëtorin e dytë, Dimçe Apasievin, i cili vetëm me fjalë dhe pa vepra aktron patriotin – thonë nga VMRO-DPMNE-ja. /KlanMacedonia

TË FUNDIT
14 minuta
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
17 minuta
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
1 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
2 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
2 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ageler: Siguria energjetike dhe energjia e gjelbër janë prioritete që duhet t’i tejkalojnë politikat partiake
8 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë dhe vranësira të vogla
1 ditë
Geer: RMV-ja duhet të harmonizojë legjislacionin me standardet e BE-së
6 orë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
22 orë
Shkup, kamerat e reja për shkeljet në komunikacion ende jo funksionale
2 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
1 ditë
E TMERRSHME! Arsimtari rrahu nxënësin në një shkollë të Bogovinës! Publikohet momenti i dhunës
8 orë
Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës

LEXO MË SHUMË

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

INFO

NA NDIQ