VMRO-DPMNE: Vendimet për Maqedoninë, të merren në Maqedoni

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10 Janar, 2023

Vendimet për Maqedoninë të merren në Maqedoni. Pas ndërrimit të pushtetit, sic njofton KlanM, VMRO-DPMNE-ja thotë se gjëja e parë që do ta bëjnë është që të ndërpritet praktika që për Maqedoninë të vendoset jashtë vendit.

Takimi i Tiranës, sipas opozitës maqedonase, është përpjekje për të shpëtuar qeverinë në largim, takim për të shpëtuar karrierat e bizneseve të BDI-së dhe disa rreth Dimitar Kovaçevskit.

“Takimi i Tiranës ndodh pikërisht me kërkesë të LSDM-së dhe Dimitar Kovaçevskit për të marrë ndihmë për vazhdimin e mandatit të kësaj qeverie, kurse si kundërpërgigje të realizohen politika dhe agjenda në dëm të Maqedonisë dhe popullit maqedonas. Konfirmim për këtë është heshtja e Kovacevski dhe Zeçeviqit, respektivisht miratimi në heshtje pa shtruar pyetje publike për agjendën dhe planet që do të shtrohen në tryezën e takimit”, deklaroi Naum Stoilkovski, zëdhënës i VMRO-DPMNE-së.

VMRO-DPMNE, sic njofton KlanM, thotë se Kryeministri Dimitar Kovaçevski është shërbëtor i interesave të Ali Ahmetit dhe se karriera e tij përbëhet nga realizimi i dëshirave të Ali Ahmetit. Për këtë shkak, sipas VMRO-DPMNE-së, Ahmeti tani i hedh “gomën e shpëtimit” karrierës politike të Kovaçevskit, kurse për pak kohë do ta shohim edhe shërbëtorin e dytë, Dimçe Apasievin, i cili vetëm me fjalë dhe pa vepra aktron patriotin – thonë nga VMRO-DPMNE-ja. /KlanMacedonia

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Polici-a-2-750x430

Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Nëse Serbia e pushton Veriun nuk ka më ujë e as rrymë për Kosovën

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

Erdogan Kilicdaroglu

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

1_edward-joseph-487x365

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

tina turner ervin

Tina Turner ka lënë pasuri 250 milionë euro, ja kush e trashëgon?

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

ritchie-torres

Kongresmeni Torres del kundra Blinken për Kosovën: “Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht një aleat të Amerikës”

INFO

NA NDIQ