VMRO: Është e qartë se qeveria ka standarde të dyfishta

INA
INA

09/10/2023

Nga VMRO-DPMNE vlerësojnë se qeveria me rritjen e TVSH-së tek produktet që qytetarët i përdorin çdo ditë, do të shkatërrojnë standardin edhe më shumë. Inflacioni, ashtu siç shtojnë nga atje, në vend që të ndalojnë në nga kjo lëvizje e qeverisë, varfëria do të rritet, dhe në kurriz të kësaj do të mbushet buxheti mbi kurrizin e popullit.

Me rritjen e çmimit të ushqimit për fëmijë, panxharit, kaskave, djathit, gjizës, specave djegëse, kaçkavalli është rritur çmimi i asnjë prodhimi luksoz siç thoshte qeveria, por bëhet mashtrim nëpërmjet të cilës do të rritet buxheti që më pas do të harxhohet për tenderë kriminale, ose për luksin e zyrtarëve të qeverisë. Është e qartë se qeveria ka standarde të dyfishta, për qytetarët mendojnë se gjiza dhe djathi duhet të jenë luks dhe për vete mendojnë se është normale të hanë biftekë dhe prodhime deti”, theksohet në reagimin e tyre.

Ai vlerëson se kjo qeveri kriminale e BDI dhe LSDM e ka zhveshur popullin deri në lëkurë. Për të duhet të ketë përgjegjësi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Artan Grubi Izet Mexhiti

Mexhiti: Artan Grubi po luan kumar me fatin e shqiptarëve të Maqedonisë

billkasami

Kasami: Ta bëjmë edhe Maqedoninë shtet shqiptar

spital-804x380-696x329

Manoleva: Sistemi shëndetësor do të funksionojë pa pengesa gjatë kohës së Samitit të OSBE-së

ukraine-sulm-2

Rusia sulmon me dronë dhe raketa Ukrainën

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

collage-10-600x360

“Kjo është hajgare, unë nuk jam fetar hiç”- Sabit Geci mohon se e ndërroi emrin dhe fenë

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

IMG_6887

Aksident i rëndë në Kroaci, lëndohen katër shqiptarë

IMG_6886

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, ndërroi jetë vajza e ish-ministrit shqiptar

INFO

NA NDIQ