VMRO: Filipçe është maska ​​më e mirë e Zaevit

Picture of INA
INA

01/07/2024

“Venko Filipçe u bë lider i LSD-së me 9 mijë vota, sa votat e nevojshme për këshilltar në një komunë. Njëri Zaev u zëvendësua me një tjetër Filipçe. Një fund i trishtë i sagës së një lideri të ri, me zakone të vjetra”, thuhet në njoftimin e sotëm të VMRO-DPMNE-së.

Nga atje thonë se “Filipçe nuk është lider i ri, por rojtar i ulëses së Zoran Zaevit.

Njeriut është përgjegjës për pogromin me Covid, ku humbën jetën dhjetëra mijëra njerëz, përgjegjës direkt për tenderët e turbullt.

“Filipçe është maska ​​më e mirë e Zaevit. Të njëjtët njerëz vlera të njëjta. Nëse mendon se Filipçe do të shpëtojë, dhe kur të përgjigjet për krimet, këtë herë do ta quajë revanshizëm politik, kjo është mënyra më e gabuar për të shpëtuar nga përgjegjësia. Përgjegjësi do të ketë”, thuhet në njoftimin e VMRO-DPMNE-së.

TË FUNDIT
6 minuta
Mitko Çavkov del nga burgu!?
7 minuta
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
54 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
1 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
1 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

ME TE LEXUARA

1 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
7 orë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
1 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
1 ditë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
7 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
54 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

INFO

NA NDIQ