VMRO: Grubi – Kovaçevski lejojnë spiunimin e Bektelit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/03/2023

VMRO-DPMNE-ja ka kërkuar përgjigje nga Grubi dhe Kovaçevski nëse me qëllim lejojnë spiunimin e Bеketelit amerikan nga kompani me lidhje ruse dhe kineze. Sipas opozitës maqedonase konsorciumi IRD Eptisa, EuroKonstalting, Elektra Solushën që do të mbikëqyrin ndërtimin e Korridoreve 8 dhe 10 D, çon te lidhje ruse dhe kineze. Sipas Bojan Stojanoskit, që të marrë licencë, kompania që do të mbikëqyr ndërtimet e korridorit 8 dhe 10D ka marrë punëtor nga kompania Instituti për rrugë – Veles e cila ka lidhje ruse.

“Në këtë mënyrë njerëz nga kompania e cila tërheq rrënjë nga lidha ruse janë pjesë e Elektra Sollushën. Vallë Instituti për rrugë veles nuk mori pjesë në thirrjen e re dhe e lëshoi firmën e lidhur Elektra Sollushën, vetëm që të fshihet lidhja ruse? Vallë për këtë merren të punësuar nga kompania e firma e babait tek firma e djalit? A nxirret licencë për këtë qëllim për Elektra Sollushën dhe në mes të shpalljes ndryshohen kushtet e pjesëmarrjes… Vallë Grubi dhe Kovaçevski me vetëdije lejojnë spiunimin e Bektel-it nga ana e kompanive me lidhje ruso-kineze?”, tha Bojan Stojanovski, VMRO-DPMNE./Alsat.mk

TË FUNDIT
17 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
2 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

1 ditë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
10 orë
Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)
1 ditë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë? (FOTO)
7 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe
12 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë
1 ditë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
10 orë
Jugu i Shqipërisë shtrenjtohet si kurrë më parë, akomodimi shkon deri në 600 euro në natë
1 ditë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
6 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ