VMRO i përgjigjet Bekteshit – E quan “zëdhënës i klanit të Zajazit”

INA
INA

7 Korrik, 2023

Bekteshi, si zëdhënës i klanit Zajazit dhe i njohur me gjendjen pronësore të Ahmetit, të thotë se kur presin të fillojë investimi i një centrali fotovoltaik 60 MW – thuhet në reagimin e sotëm të VMRO-DPMNE-së, përcjell KlanM.

Sipas partisë së Mickoskit, Bekteshi ishte ministër i Ekonomisë, kur ish kryeministri Zoran Zaev prezantoi planin “Aksioni 21” në vitin 2021, në të cilin, sipas tyre, shpalli edhe impiantin fotovoltaik 60 MW, investim prej 35 milionë eurosh.

“Ky njoftim i Zaevit përkon me planin e Shkumbinit, Drinit dhe Besianit për të ndërtuar një central fotovoltaik përmes kompanisë së tyre ‘Helios Plant’. Bekteshi, të cilin e kemi parë se është i njohur me gjendjen pronësore të Ahmetit, a duhet të thotë se kur pritet investimi dhe nëse edhe në këtë investim Ahmeti nuk do të investojë asnjë denarë dhe do të marrë aksione miliona si me Soravian”, thonë nga VMRO.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

supermarketet-800x445

Rënie në tregtinë me pakicë me ushqim, pije dhe derivate

0FBDA6C6-3F07-4CF0-9CA6-52FF333FC0D4

Aksident tragjik – humb jetën 18 vjeçari nga Çegrani i Gostivarit

gjobaa

MPB: 563 gjoba për tejkalim të shpejtësisë

denari-756x420-696x387-1

Prej sot fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

INFO

NA NDIQ