VMRO i përgjigjet Bekteshit: Kompaninë e Ahmetit duhet ta vizitojë Prokuroria dhe jo Mickovski

Picture of ina-online
ina-online

05/07/2023

“Është befasues niveli i vetëdijes së ministrit të Ekonomisë, Bekteshi, për kompaninë e nipit të kryetarit të partisë së tij, Ahmetit. Është e qartë se ai ka një rol të dyfishtë si ministër në Qeveri dhe zëdhënës i kompanive të familjes Ahmeti”, thotë Marija Miteva, zëdhënëse e VMRO-DPMNE-së.

Ky reagim vjen pasi Bekteshi sot ftoi kreun e VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski që të vizitojë kompaninë e Shkumbin Ahmetit, djalit të Ali Ahmetit.

“Kompaninë e nipit të Ahmetit duhet ta vizitojë Prokuroria, jo presidenti Mickoski. Dhe në të njëjtën kohë të kontrollohet se si një njëzet vjeçar ka disa dhjetëra milionë euro, nëse paguan taksa dhe si u bë multimilioner klani nga Zajazi.

E sa i përket vizitave, në periudhën në vijim publiku do të njihet me shumë sende të luajtshme dhe të paluajtshme në posedim të klanit nga Zajazi. Shpresojmë edhe atëherë edhe tani që ministri i Ekonomisë Bekteshi të ketë dëshirë të përzemërt t’i vizitojë ata”, tha Marija Miteva, zëdhënëse e VMRO-DPMNE-së.(INA)

TË FUNDIT
47 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
55 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
58 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
2 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
2 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

ME TE LEXUARA

6 orë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
1 ditë
Qytetarët ankohen për produkte të prishura dhe me afat të skaduar!
1 ditë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
6 orë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
1 ditë
Moti edhe sot me temperatura deri 40 gradë

LEXO MË SHUMË

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

taravari-arbennn

Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

INFO

NA NDIQ