VMRO insiston në zgjedhje parlamentare

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/01/2022

Aleksandar Nikollovski nga VMRO-DPMNE, në seancën plenare për zgjedhjen e Qeverisë së re të Maqedonisë së Veriut, tha se qeveria e propozuar mund të jetë gjithçka, por jo edhe qeveri e ri.

“Sot kemi Qeveri që aspak nuk mund të paraqitet si e re, sepse të njëjtit njerëz shohim që bartin funksione edhe në Qeverinë e re”, tha Nikollovski duke shtuar se kjo është vazhdimësi e Qeverisë së re, transmeton TV21.

Kujtoi në seancën e thirrur ku duhej të votohej mosbesimi i Qeverisë, pasi siç aludonte opozita në atë periudhë, kishte siguruar 61 deputetë për të rrëzuar Qeverinë Zaev 2.

Nikollovski edhe sot tha se Kastriot Rexhepi, i cili nuk u paraqit në atë seancë duke mundësuar vazhdimin e Qeverisë Zaev 2, është kidnapuar.

“Kidnapohet deputetë i cili paraqitet në publik pas 5 ditës. Në vend se të ballafaqohemi me popullin, ne pamë kidnapim”, tha Nikollovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

INFO

NA NDIQ