VMRO-ja nesër mbrëma pritet të shpallë emrat e ministrave dhe zëvendësministrave të qeverisë teknike

ina-online
ina-online

23/01/2024

VMRO-DPMNE-ja nesër në mbrëmje pas seancës së Komitetit Ekzekutiv do të shpallë emrat e ministrave të Punëve të Brendshme dhe Punës dhe Politikës Sociale dhe zëvendësministrave në ministrinë e Financave, Shoqërisë Informative dhe Administratës dhe Bujqësisë, Pylltarisë dhe ekonomisë së Ujërave, që do të jenë pjesë e qeverisë teknike, kanë konfirmuar sonte për MIA-n nga partia opozitare VMRO-DPMNE.

Seanca e Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së pritet të fillojë rreth orës 20:30.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Stevo Pendarovski është kandidati me shanset më të mira për të fituar dhe udhëhequr vendin në drejtim të integrimeve evropiane

policia-714x420

Ndalohet një 34-vjeçar nga Shkupi, po transportonte ilegalisht imigrantë

Kreshnik Bekteshi

BDI-ja ende si ka definuar bartësit e listave zgjedhore! Bekteshi: Po bëhen sondazhe, anketa

Pançe Toshkovski

Toshkovski: Do të japim deri në 75.000 pasaporta në muaj

INFO

NA NDIQ