VMRO: Kovaçevski ka miliona, nuk i kupton qytetarët e varfër

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

VMRO-DPMNE ka reaguar për deklaratën e Kovaçevskit i cili i bën thirrje qytetarëve që të kthehen në vendin e vet, atëherë kur vendi është shpallu i vendi i katër për ekonomi më të varfër në Evropë, ku gjysmë milioni njerëz jetojnë me 100 denarë në ditë.

Nga VMRO-DPMNE thuhet se Kovaçevski nuk mund ta kuptojë këtë fakt pasi në llogarinë e tij ka miliona denarë si dhe posedon banesa, vetura, aksione dhe të tjera.

Ndryshe, VMRO-DPMNE e quan skandaloze mburrjen e LSDM për rritjen e pagës minimale, sepse sipas tyre kjo nuk mjafton për një jetë më të mire.

TË FUNDIT
12 minuta
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
1 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
1 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
1 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
2 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

ME TE LEXUARA

2 ditë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave
23 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro
4 orë
Komuna e Tetovës nuk respekton vendimin e Qeverisë, vazhdojnë punimet për rinovimin e Stadiumit
1 ditë
Osmani: Votimi në NATO, hap i rëndësishëm për fatin e Kosovës
11 orë
Mot me diell, pasdite me kushte për shi të rrëmbyeshëm
1 ditë
9 ditë sallat e operacionit jashtë funksionit! MSH pret rezultate nga Gjermania, por nuk dihet kur vijnë
7 orë
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
1 ditë
Paraqitje e shpeshtë e shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave deri të enjten, stabilizim i motit nga e premtja
23 orë
Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

LEXO MË SHUMË

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

INFO

NA NDIQ