VMRO: Kovaçevski shkel protokolllet dhe rrezikon shëndetin publik

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2022

Nga partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE akuzojnë Dimitar Kovaçevskin Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut se shkel protokolllet dhe rrezikon shëndetin publik.Nga atje thonë se ao organizon seanca duke shkelur ligjet dhe protokolletr të cilat janë në fuqi për mbajtjen e maskës në ambiente të mbyllura.

Pse në Qeveri askush nuk mbanë maska ?-Kovaçevski I shkel protokollet dhe rrezikon shëndetin publik.

Edhe pse në fuqi janë protokollet për mbajtjen e maskës në ambiente të mbyllura dhe ajo është kushtë për hyrje në ambiente të mbyllura,Kovaçevski njejtë sikur shefi I tij Zaev organizon seancë pa maska dhe pa distancë.

Kovaçevski është sikur shefi I tij Zaev nuk iu përmbahet ligjeve dhe protokolleve.

Përderisa Zaev udhëtonte me motoçikletë në kohë karantine ,Kovaçevski organizon seancë pa maska dhe pa distancë .

Kovaçevski është rrezik për shëndetin e qytetarëve .Inspektorati shtetëror duhet të bëjë kallëzim penal kundër tij,si person përgjegjës dhe organizator.

Patjetër duhet të ketë përgjegjësi,thuhet në komunikatën e VMRO-DPMNE-së./KlanMacedonia/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ