VMRO, kritika për ministrat e propozuar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/02/2023

VMRO-DPMNE-ja opozitare sërish ka kritikuar propozimet për ministra të rinj. Sipas VMRO-së, Qeveria është listë pazaresh për të shpëtuar karrierën politike të Ahmetit dhe Kovaçevskit

“A po e propozojnë për ministër të Drejtësisë Krenar Llogën, vëllanë e Kreshnik Llogës, me kallëzim penal për vrasjen e Dilaver Bojkut nga viti 2020, për vrasje dhe tentativë vrasjeje? Kovaçevski duhet të shpjegojë edhe se si e ka propozuar Viktorija Avramovska-Madiq për zëvendësministre të drejtësisë kur kundër saj ka kallëzim penal në Prokurorinë Publike për keqpërdorim të pozitës dhe autoritetit zyrtar dhe punë të pandërgjegjshme në shërbim, në vlerë prej 75 mijë eurosh. ..” Kovaçevski duhet të tregojë se a është pikërisht referenca se ka qenë këshilltar i kryeministrit në qeverinë e VMRO-DPMNE-së që është vendimtare që Azir Aliu të emërohet ministër i administratës”, deklaroi Naum Stoilkovski, zëdhënës i VMRO DPMNE. /alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ