VMRO kritikon emrimin e Milikije Halimit në postin e drejtoreshës

ina-online
ina-online

29/10/2023

VMRO DPMNE kritikon ashpër qeverinë për emërimin e ish kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi në postin e drejtores në SHA “Aeroporte”.

“Pas mandatit si kryetare e komunës së Haraçinës, LSDM-ja Halimin e emëroi inspektore në Drejtorinë e Doganave edhe pse është me shkollim të mesëm, ndërsa tani e avancoi madje si drejtore e Aeroporteve, thonë nga VMRO DPMNE-ja. Cilat janë cilësitë e saj? A ka njohuri, shkathtësi dhe përvojë të duhur?

Që turpi të jetë edhe më i madh Halimi falënderoi LSDM-në për zgjedhjen kadrovike që e ka bërë partia e saj. Kjo është turp për LSDM-në, Qeverinë dhe Maqedoninë. Një person me shkollë të mesme medicinale do të vendosë për shërbimet e aeroporteve në Maqedoni, thonë nga VMRO-ja. Pikërisht për shkak të punësimeve të tilla, shkatërrohet sistemi, institucionet dhe të rinjtë largohen nga vendi”, thonë nga partia e Mickoskit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prerja e druve drunj dru

Sejdiu: Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës (FOTO)

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

INFO

NA NDIQ