VMRO: Legjitimiteti i Qeverisë nuk ekziston më, qytetarët kërkojnë zgjedhje

ina-online
ina-online

23 Gusht, 2023

Nga partia VMRO-DPMNE thonë se populli i Maqedonisë tashmë është i ngopur me humbje në të gjitha sferat e jetës së tij, fundi është arritur prej kohësh dhe me ndryshimet e papranueshme të kushtetutës, nën diktimin bullgar, kulmi i pakënaqësive tashmë ka kulmuar.

“Disfatat e qeverisë, përveç ndryshimeve kushtetuese, edhe në ekonomi, shëndetësi, arsim, drejtësi, ekonomi dhe standardin e jetesës, janë të thella dhe të pariparueshme, aq më tepër çdo ditë e më tepër, nëse ky grup do të qëndrojë në pushtet. Këtë grup kriminelësh në pushtet, qytetarët nuk i vrasin, as politikat e tyre, as deklaratat bajate, e më së paku fjalët boshe që nxjerrin çdo ditë në media”, theksojnë nga VMRO-DPMNE.

Nga VMRO-DPMNE theksojnë se koha është për të shkuar në zgjedhje.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

IMG_5599

Gjuhë e urrejtjes nëpër media gjatë informimit për ndryshimet kushtetuese

krenar lloga

Nuk pajtohet me ndryshimet e Kodit Penal/ Lloga tregon përse nuk i nënshkroi ndryshimet ligjore

Krenar lloga

Lloga për Ligjin për amnisti: Pres mbështetje dhe përveç albumit me fotografi nga vizita ime, do të blej edhe pasqyrë, për secilin deputet që të shikohet në pasqyrë para se të votojë për këtë ligj

bekim sali

Bekim Sali shpalos dokumentin ku shihet se deputetët e Alternativës nuk kanë votuar për propozimin për ndryshimet në Kodin Penal!

spitali-manastir

Mexhiti: ISHSH do të bëjë inspektim të jashtëzakonshëm për vdekjen e 24-vjeçarit nga temperatura e lartë

konference ut jusuf

Universiteti i Tetovës mori pjesë në konferencën e Asociacionit të Universiteteve Ballkanike

INFO

NA NDIQ