VMRO: LSDM dhe BDI e kanë shkatërruar shëndetësinë

INA
INA

02/02/2024

Nga partia VMRO-DPMNE përmes një kumtese kanë thënë se LSDM dhe BDI kanë shkatërruat shëndetësinë dhe jo vetëm.

“LSDM dhe BDI kanë thënë vetëm gënjeshtra për shtatë vjet. Premtuan qendrën e re klinike në Shkup, premtuan se do të kompletojnë qendrën e re klinike në Shtip, por nuk realizuan asgjë. Ka pasur vetëm skandale, kurdisje tenderash, tentativa për shitjen e shëndetësisë publike, vjedhje të barnave nga qytetarët, si skandali i Onkologjisë. Ata e harruan stafin mjekësor, në vend që ta mbanin e motivuan të largohej. Nuk kishte arsimim të mëtutjeshëm, nuk kishte plane adekuate për punësimin e stafit mjekësor”, thonë nga atje.

Nga atje thonë se për ata që kanë mbetur në vend, nuk kanë ofruar kushte adekuate për punë. Në shtatë vite lanë pas vetëm degradimin e sistemit shëndetësor dhe stafit të demotivuar nga punësimi nepotik, i politizuar, pa kriter. Kjo është pasqyrë e qeverisjes së LSDM-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ