VMRO: LSDM dhe BDI të mos ikin nga e vërteta për “mafian e kancerit”

INA
INA

03/11/2023

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, thotë se detajet e reja që dje Hristijan Mickoski i publikoi në lidhje me rastin “Mishi i egër” duhet të merren parasysh nga Komisioni Hetues i Kuvendit për punën e Klinikës së Onkologjisë.

“Qytetarët kanë të drejtë dhe duhet të zbulojnë të vërtetën se çfarë lëshimesh të qëllimshme janë bërë në Onkologji, të cilat dëshmohen nga ky raport, të gjitha me synimin për t’u pasuruar në kurrizin e popullit dhe pacientëve”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Prej atje gjithashtu thonë se “LSDM dhe BDI të mos ikin nga e vërteta, e cila me siguri do të dihet, qoftë në një mënyrë apo tjetër, dhe të pushojnë së pretenduari në opinion se nuk dinin asgjë”.

“Mafia e kancerit, e cila e ka krijuar këtë mish të egër, do të mbajë përgjegjësi nga i pari në të fundit, ky është një premtim për qytetarët”, thonë nga VMRO-DPMNE.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6922

Sela: Nuk mund të shesin opozitarizëm ata që 20 vite nuk u kujtuan për shqiptarët, dhe shkelin marrëveshjet

Mexhiti gashi kasami

Gashi, Kasami dhe Mexhiti bashkëbisedim me mërgimtarët në Zvicër

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli pranon përpara policisë se ka urdhëruar vrasjen e gruas së tij, 15 mijë euro i dha para dhe 15 duhej pas aktit

pendarovski-nato

Pendarovski: Maqedonia e Veriut është një vend i vogël me ambicie të mëdha klimatike

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Me një sistem tatimor efikas dhe politika pozitive, sigurojmë stabilitet financiar të vendit

Arben Taravari

Taravari sqaron gjitha dilemat dhe akuzat, ASH është faktor, do të dij si të veprojë

arben taravari

Taravari: Bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrov janë të pritshme

Screenshot_162

Skandal në Shkup! Një grua ua mundësoi dy burrave të kenë marrëdhënie seksuale me dy të mitura, më pas i xhiroi

Bilall Kasami

Kasami: Bujari e solli Llavrovin në Shkup që të flas kundër shqiptarëve dhe Kosovës

INFO

NA NDIQ