VMRO: Artan Grubi, Edi Rama nga “Aliexpress”, ka atlete që kushtojnë mbi 450 euro

INA
INA

31/05/2023

Nga VMRO-DPMNE mëngjesin e sotëm e kanë kritikuar zëvendëskryeministrin Artan Grubi për veshjen dhe stilin e tij, përcjell TV21. Nga kjo parti thonë se Grubi mban atlete që kushtojnë mbi 450 euro.

“Artan Grubi luan rolin e gurus së modës dhe imagjinoni, para gjithë publikut maqedonas, ai vishet me atlete që kushtojnë sa një rrogë në Maqedoni. Artan Grubi gjatë ditës së djeshme duke qeshur përballë gjithë publikut maqedonas u mburr me atletet “Off-White” që kushtojnë mbi 450 euro”, thuhet në reagimin e VMRO-së.

Nga partia e Hristijan Mickoskit thonë se Grubi po mundohet të kopjojë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

“Kujtohuni se kush ishte Artan Grubi dhe nëse kishte veshur atlete mbi 450 euro para se të hynte në politikë, kur ishte huligan dhe shikojeni tani pas nënshkrimit të kontratës për korridorin 8 dhe 10. Me sa duket Artan Grubi si një multimilioner i sapoformuar kërkon që në stil të jetë Edi Rama i ri, por fatkeqësisht nga “Aliexpress”, sepse të gjithë e dinë se ky luks i tij është për shkak të krimit dhe korrupsionit të bërë nga kjo Qeveri e BDI-së dhe LSDM-së”, thonë nga VMRO-DPMNE.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

david geer gir dimitar kovacevski

Kovaçevski-Geer: Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor është inkurajues për qytetarët tanë

Dimitar_Kovacevski_23-780x470

Kovaçevski thirrje opozitës të nominoj ministra në Qeverinë teknike

INFO

NA NDIQ