VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

INA
INA

09/12/2023

VMRO-ja opozitare ka akuzuar sot LSDM-në në pushtet se po lejon, sipas tyre, “bdi-zimin” e Maqedonisë, përcjell KlanM. Sipas VMRO-së, Kovaçevski dhe LSDM po e shkatërrojnë Maqedoninë.

“Me emërimin e Talat Xhaferit si kryeministër teknik, Maqedonia po kalon një BDIzim të plotë. Edhe një herë u tregua në veprim dhe u dëshmua se BDI është qeveri dhe LSD është nënkontraktor. Siç luan Ahmeti për ta, kështu luajnë Kovaçevski dhe LSD. Kovaçevski për të mbijetuar edhe një muaj, është i gatshëm t’i lëshojë gjithçka BDI-së dhe Ahmetit, në dëm të popullit maqedonas. LSD dhe Kovaçevski nuk e pranuan propozimin e VMRO-DPMNE-së për shfuqizimin e qeverisë teknike, që Xhaferi të jetë kryeministër. Kriminelët e BDI-së e kanë marrë tërësisht menaxhimin e vendit, prandaj në Maqedoni po lulëzon krimi dhe korrupsioni”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Më tej në reagimin e VMRO-DPMNE-së thuhet se Xhaferi është dezertor i Ushtrsië së Maqedonisë në vitin 2001 kur vendosi t’i bashkohet UÇK-së./KlanMacedonia

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari2

Taravari: Këto janë tre pikat kyçe si kandidat për president: Heqja 20%, Presidenti të zgjidhet në Kuvend dhe bullgarët në Kushtetutë

Fatmir Dehari

Dehari konfirmon se ishte propozuar si kandidat për president

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Bujar Osmani kandidat për garën për president, këtë lajm të madh do ta thotë nesër Ahmeti

ASH Sela Taravari

Fati i ASH-së në duart e Gjykatës së Tetovës! Të dyja palët i drejtohen gjyqit për ndryshimet që kanë bërë

kadastra

Ankesa për rritjen e çmimeve në kadastër

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

LSDM do të bisedoj edhe me parti që tradicionalisht nuk kanë qenë partnerë

Polici-a-2-750x430

Ja përse ndodhi vrasja e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës? (FOTO)

Angela Ageler

Ageler: Është me rëndësi kyçe që njerëzit të dalin dhe të votojnë më 8 maj

zjarr tym

Tym i madh mbi Zhelinë të Tetovës, digjen goma (VIDEO)

INFO

NA NDIQ