VMRO: MPB i ka dhënë të paktën 1.6 milionë euro tenderë kompanisë së Dodikut

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/03/2022

VMRO-DPMNE sërish ka akuzuar Qeverinë se i ka dhënë tender një kompanie nga lista e zezë amerikane.

“Qeveria lejoi një kompani nga lista e zezë amerikane që të fitojë tenderin miliona dollarësh në MPB “Kovaçevski, Osmani dhe Spasovski duhet të tregojnë se si kanë shpërndarë tenderët për kompanitë e Millorad Dodikut dhe çfarë interes biznesi ka nga kjo? Ndërkohë që qeveria akuzon qytetarët për disponim pro-rus, një kompani e diskutueshme fitoi tre tenderë me vlerë 1.643 milionë euro nga Ministria e Brendshme. Ndër të tjera, kjo kompani ka fituar tenderin për furnizimin e 1.500 kompjuterëve. Qeveria nuk sheh asgjë të diskutueshme në këtë, ashtu siç nuk pa asgjë të diskutueshme në biznesin që kishin me biznesmenin prorus Daka Davidoviq. Kjo është hipokrizia e Zaevizmit që Kovaçevski vetëm po e vazhdon. Po fajësojnë qytetarët, po fajësojnë opozitën dhe po drejtojnë miliona biznese në shkallë të gjerë”, thuhet në komunikatën e VMRO-DPMNE-së.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ