Vmro: Osmani konfirmoi se Bullgaria sërish mund të vendos veto

INA
INA

29/09/2023

Bujar Osmani konfirmoi qëndrimet e tona se Bullgaria vazhdimisht do të formulojë kërkesa të reja në raport me Maqedoninë, thonë sot nga VMRO-DPMNE.

Osmani, theksojnë nga VMRO-DPMNE, ka thënë të vërtetën dhe kështu i ka vënë në pah të pavërtetat e Kovaçevskit, i cili ka gënjyer me muaj të tërë.

“Vetëm një muaj më parë, kur votuan për iniciativën për ndryshime kushtetuese, Kovaçevski tha nuk ka kërkesa të reja, çështjet bilaterale nuk janë pengesë në plotësimin e mëtutjeshëm të kushteve për hyrje në BE dhe nuk do të ketë veto tjetër, “Kjo është e vërteta”

Osmani duke thënë të vërtetën, tregon se Bullgaria vazhdimisht do të formulojë kërkesa të reja, konfirmoi se Kovaçevski me vetëdije ka gënjyer më 18 gusht nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë”, thuhet në deklaratën e VMRO-DPMNE-së.

Sipas partisë opozitare maqedonase, më 18 gusht, Kovaçevski me vetëdije ka dashur të mashtrojë deputetët e tij, me gënjeshtra dhe konstruksione.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

vucic kendon

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

Putin Yekaterina Duntsova

Kush është 40-vjeçarja që sfidon Putin, synon të rrëzojë nga froni kreun e Kremlinit

INFO

NA NDIQ