VMRO: Pendarovski u bë pjesëmarrës në amnistimin e skandaleve të mëdha

Picture of INA
INA

08/09/2023

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, e ka akuzuar sërish presidentin Stevo Pendarovski se i mbron interesat e partive politike, e jo të qytetarëve.

Nga VMRO-DPMNE thonë se Pendarovski edhe një herë vrapoi për ta kënaqur LSDM-në në vend që të vrapojë për të mbrojtur ligjet dhe drejtësinë, dhe e gjithë kjo për një kandidaturë të re për president.

“Me këtë Pendarovski bëhet bashkëpunëtor në amnistinë e bërë nga partitë në pushtet për t’u fshehur dhe shpëtuar nga përgjegjësia nga skandalet e mëdha që tronditën Maqedoninë, si ai i fundit për Onkologjinë, “Besa Trans”, spital modular, si dhe për kompanitë për energjinë elektrike dhe pagesat për panelet”, tha Stoilkovski.

Ai shtoi se asgjë nuk do t’i shpëtojë nga takimi me popullin, e pastaj drejtësia dhe përgjegjësia.

TË FUNDIT
3 minuta
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet
4 minuta
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
17 minuta
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
38 minuta
Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës
49 minuta
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

ME TE LEXUARA

2 ditë
Taravari: Ligji për ushtrues detyre të kryetarëve të komunave është gati, presim mbështetje
24 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
4 minuta
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
1 ditë
Komiteti i Helsinkit: Nuk ka avancim për të drejtat e njeriut në RMV
11 orë
Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë
1 ditë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë
6 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
1 ditë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë dhe vranësira të vogla
22 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës (FOTO)

LEXO MË SHUMË

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

INFO

NA NDIQ