VMRO-Popullore do të votojë për ndryshimet kushtetuese

INA
INA

31 Maj, 2023

VMRO-Partia Popullore do të votojë për miratimin e amendamenteve kushtetuese dhe përfshirjen e pakicës bullgare në preambulë.

Partia e ish-kryeministrit, Ljubço Georgievski dha mbështetje të qartë në lidhje me këtë proces që duhet të fillojë në Kuvend.

“Besojmë se me këto ndryshime kushtetuese të propozuara, Maqedonia e Veriut më në fund do të marrë një Kushtetutë të balancuar që në asnjë mënyrë nuk kërcënon identitetin, që do të na çlirojë nga bagazhet dhe vështirësitë me të cilat ballafaqohemi prej vitesh, ndërsa në të njëjtën kohë do të hapë rrugën drejt Bashkimit Evropian”, thuhet në deklaratën e VMRO-Popullore.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

INFO

NA NDIQ