VMRO reagon për Grubin dhe ministrat e BDI-së që lujan futboll

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Sa më shumë që Artani dhe shoqëria e tij luajnë futboll, aq më e varfër është Maqedonia, është konstatimi i VMRO-DPMNE-së opozitare.

Nga kjo parti akuzojnë zëvendëskryeministri Grubi dhe BDI-në, duke e cilësuar si bandë kriminale që fyen inteligjencën e shqiptarëve dhe maqedonasve bashkë. “Tani e dimë se çfarë bëjnë kur na vjedhin, luajnë futboll, ndërsa maqedonasit dhe shqiptarët dhe gjithë të tjerët po varfërohen gjithnjë e më shumë. Sa më shumë të shtëna të kësaj bande kriminale, aq më shumë të vdekur në asfaltin e rrugës”, thuhet në reagimin e VMRO-së.

TË FUNDIT
12 minuta
Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë
21 minuta
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
36 minuta
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
1 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë
9 orë
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë
1 ditë
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s
4 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
1 ditë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri
13 orë
106 gjoba në Shkup, shtatë për përdorim të celularit gjatë vozitjes

LEXO MË SHUMË

vucic

Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

INFO

NA NDIQ