VMRO: Skandaloze lirimi i rrahësve të M-NAV dhe arratisja e drejtorit të BDI-së nga arresti shtëpiak

INA
INA

06/01/2024

VMRO-DPMNE-ja opozitare ka ironizuar sot me ngjarjet e një dite më parë, ku ish ministrit dhe kryetarit aktual i degës së BDI-së në Çair nuk iu caktua masa e paraburgimit për dhunën në M-NAV, ndërsa siç thuhet, ish drejtori i DAP nga BDI, është lënë të arratiset nga arresti shtëpiak, përcjell KlanM. Me këtë sipas VMRO-së, është përmbushur edhe një tjetër standard evropian i koalicionit LSDM-BDI.

“Një tjetër standard i përmbushur nga fronti evropian LSD-BDI, rrahësit e M-NAV të liruar pa paraburgim, drejtorin e BDI-së nga DAP e lanë të arratisej nga burgu. Është skandaloze që rrahësit e BDI-së pas sulmit në M-NAV dhe shpërndarjes së shuplakave dhe shqelmave, gjykata i liroi pa paraburgim, vetëm me masa parandaluese. Në ato masa nuk thuhet se atyre u ndalohet të kthehen në institucionin ku e kanë kryer krimin, që do të thotë se rrahësit e BDI-së të ndihmuar nga LSD mund ta përsërisin krimin në çdo kohë. Në të njëjtën kohë, një zyrtar i BDI-së është liruar nga arresti shtëpiak. Kjo është një tjetër arritje e madhe e koalicionit evropian LSD-BDI. Mosndëshkueshmëria e krimit të LSD-së dhe BDI-së demonstrohet çdo ditë. Prandaj jeta në Maqedoni nuk ka qenë kurrë më keq”, thuhet në reagimin e VMRO-së./KlanMacedonia

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ