VMRO: Skandaloze lirimi i rrahësve të M-NAV dhe arratisja e drejtorit të BDI-së nga arresti shtëpiak

ina-online
ina-online

06/01/2024

VMRO-DPMNE-ja opozitare ka ironizuar sot me ngjarjet e një dite më parë, ku ish ministrit dhe kryetarit aktual i degës së BDI-së në Çair nuk iu caktua masa e paraburgimit për dhunën në M-NAV, ndërsa siç thuhet, ish drejtori i DAP nga BDI, është lënë të arratiset nga arresti shtëpiak, përcjell KlanM.

Me këtë sipas VMRO-së, është përmbushur edhe një tjetër standard evropian i koalicionit LSDM-BDI.

“Një tjetër standard i përmbushur nga fronti evropian LSD-BDI, rrahësit e M-NAV të liruar pa paraburgim, drejtorin e BDI-së nga DAP e lanë të arratisej nga burgu. Është skandaloze që rrahësit e BDI-së pas sulmit në M-NAV dhe shpërndarjes së shuplakave dhe shqelmave, gjykata i liroi pa paraburgim, vetëm me masa parandaluese. Në ato masa nuk thuhet se atyre u ndalohet të kthehen në institucionin ku e kanë kryer krimin, që do të thotë se rrahësit e BDI-së të ndihmuar nga LSD mund ta përsërisin krimin në çdo kohë. Në të njëjtën kohë, një zyrtar i BDI-së është liruar nga arresti shtëpiak. Kjo është një tjetër arritje e madhe e koalicionit evropian LSD-BDI. Mosndëshkueshmëria e krimit të LSD-së dhe BDI-së demonstrohet çdo ditë. Prandaj jeta në Maqedoni nuk ka qenë kurrë më keq”, thuhet në reagimin e VMRO-së./KlanMacedonia

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ