VMRO: Tregtari Kovaçevski refuzon mundësinë për unitet në çështjen me Bullgarinë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2022

VMRO-DPMNE përmes një komunikate thotë se për Kovaçevskin tregtia është në radhë të parë në vend të ruajtjes së interesave nacionale.

“Për njeriun e Zaevit, Kovaçevski, tregia është në rend të parë. Tregtari Kovaçevski refuzon mundësinë për unitet në çështjen me bullgarinë”, thonë nga kjo parti.

Sipas tyre, Kovaçevski me refuzimin që bën shmang mundësinë që qëndrimet nacionale të forcohen.

“Me refuzimin e dorës së shtruar për unitet nacional do të thotë vetëm një gjë, se tregtari Kovaçevski në vend të koalicionit me popullin është në koalicion me Bullgarinë dhe vazhdon të jetë përfaqësues i zaevizmit”, thonë nga VMRO-DPMNE.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ