VMRO: Venko Filipçe është gardiani i karriges së Zoran Zaevit

Picture of INA
INA

02/07/2024

Venko Filipçe është gardiani i karriges së Zoran Zaevit në LSDM. Kjo është një përshtypje e përgjithshme në opinion, madje edhe në vetë LSDM-në, thonë nga VMRO-DPMNE.

“Si anëtarët dhe zyrtarët partiakë thonë se LSD është parti në kurth, se zgjedhjet presidenciale ishin të komprometuara dhe jo demokratike, me vërejtje dhe keqpërdorime të shumta.

Vetë anëtarët dhe zyrtarët e LSD-së thonë se në listën zgjedhore ka pasur fantazma, se anëtarët nuk janë lejuar të votojnë, kështu që në fund Filipçe është zgjedhur me 9 mijë vota nga 80 mijë anëtarë.

Filipçe dhe Zaev duhet ta dinë se asnjë pozitë udhëheqëse nuk do t’i shpëtojë nga përgjegjësia për keqpërdorimet që kanë ndodhur gjatë mandatit të tyre”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Publiku, thonë nga atje, ende e mban mend skandalin me prokurimin e vaksinave, tenderin e përgjakshëm, tentativat për privatizimin e shëndetësisë publike dhe në fund fatkeqësinë me spitalin modular.

TË FUNDIT
6 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
8 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
9 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
12 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
14 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

14 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
14 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
14 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
22 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
12 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
21 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ