Vodhën para, bagëti, sende me vlerë – SPB Tetovë arreston dy persona

Picture of INA
INA

07/09/2023

Më 06.09.2023 rreth orës 10.15 në Dobërdoll të Gostivarit, efektivët e policisë të NjP Gallatë të DPB-Gostivar, kanë privuar nga liria 18-vjeçarin J.M dhe 23-vjeçarin A.D., të dy nga ky fshat. Ata dyshohen se vitin e kaluar kanë kryer njëzet vjedhje të rënda në rajonin e Vrapçishtit dhe në Tetovë, nëpër shtëpi dhe ndërtesa të tjera duke vjedhë para, gjësende me vlerë, bagëti dhe kështu me rradhë… Ata dyshohen gjithashtu për vjedhjen e kryer më 04.09.2023, me hambarin në pronësi të 49-vjeçarit A.A. nga Gradeci i Gostivarit ku kishin vjedhur 48 dele. Disa nga delet e vjedhura janë gjetë dhe kthyer tek pronari.

Me një parashtresë përkatëse kundër tyre, sot ata do të sillen para gjykatësit në një procedure të paraparake nga Gjykata Themelore Gostivar” – kumtoi zëdhënsi i SPB-Tetovë, Fatmir Rexhepi. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT
1 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
2 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
3 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
6 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

ME TE LEXUARA

11 orë
“Ishte fëmijë i vetmuar, e ngacmonin…”/ Detaje të reja për autorin e dyshuar të atentatit ndaj ish-Presidentit Trump
1 ditë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
9 orë
Lojërat olimpike/ Gjermania vendos kontrolle të përkohshme në kufi me Francën
1 ditë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

LEXO MË SHUMË

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

INFO

NA NDIQ