Vodhi karburant nga kamioni në rrugën “Bllagoja Toska” në Tetovë, arrestohet 32-vjeçari

INA
INA

05/06/2023

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë njofton se gjatë ditës së djeshme është arrestuar një person nga komuna e Zhelinës, i cili ka pranuar se ka vjedhur karburant nga një kamion në rrugën “Bllagoja Toska” në Tetovë.

“Më datë 04.06.2023 në ora 22:50 në udhëkryqin për fshatrat Trebosh dhe Xhepçisht të Tetovës, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë – Njësiti i Policisë Grupçin kanë privuar nga liria personin S.N.(32) nga fshati Novosellë- Komuna e Zhelinës. Gjatë kontrollit në automjetin e tij “Ford Transit” me targa të regjistrimit të Tetovës, janë gjetur dhe konfiskuar tre bidona me karburant, për të cilat ai ka deklaruar se i kishte vjedhur nga një kamion i parkuar në rrugën “Bllagoja Toska” në Tetovë. Personi në fjalë është ndaluar në komisariat për procedim të mëtejshëm dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të rastit do të vijojë parashtresa përkatëse”, thonë nga SPB-Tetovë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Artan Grubi Izet Mexhiti

Mexhiti: Artan Grubi po luan kumar me fatin e shqiptarëve të Maqedonisë

billkasami

Kasami: Ta bëjmë edhe Maqedoninë shtet shqiptar

spital-804x380-696x329

Manoleva: Sistemi shëndetësor do të funksionojë pa pengesa gjatë kohës së Samitit të OSBE-së

ukraine-sulm-2

Rusia sulmon me dronë dhe raketa Ukrainën

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

collage-10-600x360

“Kjo është hajgare, unë nuk jam fetar hiç”- Sabit Geci mohon se e ndërroi emrin dhe fenë

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

IMG_6887

Aksident i rëndë në Kroaci, lëndohen katër shqiptarë

IMG_6886

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, ndërroi jetë vajza e ish-ministrit shqiptar

INFO

NA NDIQ