Vodhi një veturë dhe pjesë të veturave, arrestohet i riu nga Shkupi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2022

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë 26-vjeçari A.S. nga Shkupi ka pranuar tre vjedhje, gjegjësisht i njëjti është arrestuar me 15.02.2022 pasi është kapur në flagrancë duke vjedhur pranë Klinikës Stomatologjike në Shkup, pas çka në bisedë zyrtare me policinë ai ka pranuar edhe vepra të tjera penale, përcjell TV21.

“Më datë 14.02.2022 në rrugën “Gjorgji Kapçev” ka marrë veturën e pasagjerëve “Skoda Octavia”, me targa të Shkupit, në pronësi të D.I. (29) nga Shkupi. Të njëjtën ditë (14.02.2022), në rrugën “Metodija Shatorov Sharlo” ka marrë pjesë nga automjeti i tipit “Volkswagen Lupo” me targa të Shkupit, në pronësi të M.D. (27) nga Shkupi. Ndërsa, më 15.02.2022, në Blv.Vidoe Smilevski Bato, ka kryer vjedhje të rëndë ndaj personit R.L. (27) nga Shkupi”, thuhet në njoftimin e policisë.

TË FUNDIT
4 minuta
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së
41 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
42 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
45 minuta
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
1 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

ME TE LEXUARA

21 orë
Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit
17 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
1 ditë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
42 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
21 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
17 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
1 ditë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
41 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
20 orë
Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari

LEXO MË SHUMË

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

INFO

NA NDIQ