Vojvoda, gazetarit: Logo në zemër është flamuri i Kosovës jo i Serbisë (FOTO)

ina-online
ina-online

11 Shtator, 2023

Konferenca për shtyp e ekipit të Kombëtares së Kosovës të hënën në Bukuresht nuk ka kaluar edhe pa provokime për shtetësinë e Kosovës.

Mërgim Vojvodës i është dashur të aplikojë shkathtësi në përgjigje edhe përtej njohurive futbollistike.

Si e vlerëson sjelljen e tifozëve rumunë që kanë pasur mesazhe politike “Kosova është Serbi”, ishte kjo pyetja e gazetarit rumun.

“Mjafton ta shihni këtë logo në zemrën tonë, është flamuri i Kosovës e jo i Serbisë”, është shprehur anësori kosovar i Torinos.

Ai, bashkë trajnerin slloven Primosh Gliha, kanë folur një ditë para ndeshjes në Bukuresht.

Vojvoda e ka dhënë këndvështrimin e tij sa i takon asaj se si do të mund të ndihen në një stadium të mbushur.

“Jam mësuar të luaj në stadiumet me kapacitete të plota. Edhe bashkëlojtarët, disa nga ata luajnë në klube të mëdha evropiane dhe jemi të mësuar”, është shprehur ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-10-02-11-38-48-145-edit_com.facebook.orca

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

INFO

NA NDIQ