Von Cramon mban konferencë për media

INA
INA

29/05/2023

Raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë.

Konferenca pritet të mbahet në orën 11:30.

Von Cramon të dielën vizitoi komunat në veri të Kosovës, ku tha se situata atje është mjaft e tensionuar.

Sipas saj, edhe pse kryetarët e këtyre komunave janë të zgjedhur, ata sërish nuk kanë legjitimitet të hyjnë me forcë në objektet komunale.

Ajo është parë të bisedojë edhe zyrtarët policorë, duke iu drejtuar me pyetjen “Çka dreqi ju solli këtu?”.

Qasja e saj ka nxitur shumë reagime, duke e cilësuar si fyese dhe të pavend.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali-ahmeti-sllupcan

Tropoja e shpallë “Qytetar Nderi” Ali Ahmetin

IMG_6975

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

ZHAKU

Jo bashkëshorti, ja kush është fajtor për vrasjen e Liridonës sipas Zhakut

Liridona ademaj

Detaje të reja për vrasjen makabre, Granit Plava sillej në oborrin e restorantit ku po darkonin Liridona dhe Naimi, rrugës ndërruan veturat

Talat Xhaferi3

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

ndertim

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

vrasesit vanja palevski

Palevski kishte disa akuza penale

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6974

“Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë, ai sot s’ish gjallë” – Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij(VIDEO)

INFO

NA NDIQ